اقدامات معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ویژه پیشگیری از شیوع کرونا

به گزارش مفدا اصفهان معاون فرهنگی دانشجویی با بیان این که از همان ساعات اولیه اعلام ورود کرونا به ایران، برنامه ریزی برای اقدامات پیشگیرانه در دانشگاه آغاز شد، گفت: دو جلسه آموزشی و توجیهی ویژه کلیه مسئولین خوابگاه ها و با حضور مدیران معاونت  برگزار و و ضمن ارایه آموزش های لازم به مسئولین خوابگاه ها، اقدامات پیشگیرانه نیز در این جلسه به تصویب رسید که به مسئولین مربوط و دانشجویان عزیز اطلاع رسانی و ابلاغ شد. وی نظافت و ضدعفونی کردن سطوح و فضاهای خوابگاه ها  و ممنوعیت ورود و خروج دانشجویان با روپوش به خوابگاه را از جمله این مصوبات یاد کرد. وی افزود: در همین راستا آموزش کامل نیز به پرسنل زحمتکش خدمات خوابگاه برای ضدعفونی کردن و گندزدایی از سطوح خوابگاه ارائه شد. همچنین برای افزایش اطلاعات عمومی و سطح بهداشت کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری کرونا برای پرسنل معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

معاون دانشجویی فرهنگی آگاهی رسانی به دانشجویان جهت آشنایی با راه های انتقال و روش های پیشگیری از آن ،از طریق تراکت فایلهای صوتی و تصویری به خصوص در فضای مجازی از طریق رسانه مفدا و نیز به صورت حضوری در مرکز جامع خدمات سلامت دانشگاه را از دیگر اقدامات آموزشی این معاونت در این خصوص یاد کرد.

دکتر حسینی، ضد عفونی کردن و شستشو دقیق محل پخت غذا و نیز تعطیلی سلف مرکزی و توزیع غذا در بسته های یک بار مصرف در خوابگاه و نیز تعطیل کردن بوفه های غذایی در خوابگاهها را از دیگر اقدامات این معاونت در حوزه تغذیه برای ایمنی از بیماری کرونا خوانده و افزود تلاش شده است تا با افزایش وعده های سبزیجات و میوه جات و  حذف غذاهایی که احتمال پخت کامل نمی رود، ایمنی بیشتری در تغذیه دانشجویان ایجاد شود.

معاون دانشجویی فرهنگی ادامه داد: در زمان حضور دانشجویان تمامی سرویس های حمل و نقل نیز به صورت ویژه ضد عفونی شد.

حسینی در پایان افزود بنا بر ابلاغ معاونت دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلیه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری و ورزشی و نیز اردوها در اسفند ماه لغو شده و استخر ۹ دی نیز به علت حفظ سلامت دانشگاهیان تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشد. وی گفت در خصوص ادامه تعطیلی ها دانشگاه اختیار تصمیم گیری به صورت جداگانه ندارد و در این مورد تابع تصمیم مقامات کشوری هستیم.