پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بمناسبت آغاز سال تحصیلی

به گزارش مفدا اصفهان متن پیام بدین شرح است:

به نام نامی خداوند مهربان، معلم آفرینش 

بار دیگر مهر آغاز شد، 
مهر، واژه ای شگفت در زبان فارسی است و همزمانی آن با سرآغاز سال تحصیلی، سبب شده که مهر به اسم رمزی برای پویش سراسری آموختن و بالیدن تبدیل گردد.  

مهر هر آنچه برای رویش لازم است در خود دارد: روشنایی و گرما، محبت ...
و از قریب به چهل سال پیش، هفته نخست مهر، یادآور حماسه و حماسه سازان دفاع مقدس نیز هست: مدرسه شجاعت، صبر، فداکاری، خودباوری، ایثار و وحدت ...

و مهرماه ۱۳۹۷ علاوه بر همه اینها، آکنده از عطر یاد عاشوراست: زیباترین پرده از نمایش فلسفه آفرینش انسان.   

سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را با توکل به خدای بزرگ، یگانه معلم هستی بخش که با قلم آفرینش به آدمی، دانایی و خلاقیت آموخته و می آموزد و با امر به خواندن، آخرین پیامبرش را برمی انگیزد، آغاز می کنیم و تردید نداریم که با گام برداشتن در مسیر روشنی، راه عزت و سربلندی را لحظه به لحظه در پیش چشمانمان آشکارتر خواهد نمود و گامهایمان را استوارتر از پیش، توان خواهد بخشید. 
 
چندی است بداندیشان و بدخواهان ایران عزیز هر آنچه در توان دارند برای القای ناامیدی و درماندگی در بین جوانان و فرزندان این مرز و بوم به کار می بندند.

 پادزهر این سم خطرناک، که می تواند تمام قوای ذهنی و جسمی تک تک مردم ما را نابود کند و سرمایه های انسانی و اجتماعی را ویران نماید،  هوشیاری، مثبت اندیشی، و دانایی جوانان این مرز و بوم است. 

در سالروز تعدی ناجوانمردانه دشمن بعثی به مرزهای پرگهر ایران عزیز، گروهی حقیر و سرگردان، امنیت ملی و جان‌های مردم را نشانه رفتند، امنیتی که به بهای جوانی و خون سرخ فرزندان دلاور این سرزمین فراهم است تا در سایه آن، سرمایه های ملی و مردمی رشد یابد و توسعه همه جانبه میهن عزیز اسلامی محقق گردد. 

امیدوارم سال نو تحصیلی، فصلی با شکوه از کوشش مقدس و خستگی ناپذیر دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را در صحیفه نظام سلامت کشور رقم بزند و در پایان این فصل، نتیجه گیری همه بازیگران عرصه و بینندگان صحنه، دانایی و رشد و خدمت به مردم باشد. تلاش خواهیم کرد تا با جلب مشارکت و احساس مسوولیت همگانی برای پاسداشت سلامت فضای روانی و اجتماعی دانشگاه، تحلیل درست شرایطو چاره اندیشی و مشارکت برای برطرف نمودن کاستی ها زیست بوم دانشگاه را به محیطی سالم با نشاط تبدیل کنیم تا بتوانیم در مسیر رسالت خود در حفظ و ارتقای سلامت جامعه پیش برویم.  

به نام حق، برای حق و به امید حق، فصل جدید دانایی را آغاز می کنیم، برای سربلندی ایران و سرافرازی و سلامت مردم صبور و مهربان این سرزمین، و برای تحقق ارزشهای جاودانه خدایی که حیات انسانی بدان بسته است.

دکتر طاهره چنگیز
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان