بیانیه تشکل های دانشجویی در محکومیت اقدام رییس جمهور آمریکا

متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بِسمِ اللّه الرَّحمنِ الرَّحیم
ونُریدُ أن نَّمنَّ عَلَی الَّذینَ استُضعِفُوا فِی الأرضِ وَ نَجعَلَهُم أئِمَّهََ وَ نَجعَلَهُمُ الوارِثِینَ
و ما اراده کردیم که بر مستضعفین در زمین منت گذارده و آن‌ها را پیشوایان خلق قرار دهیم و آن‌ها را وارثین قرار دهیم. (قصص- آیه ۵)
از حدود هفتاد سال پیش که تخم صهیونیسم در منطقه خارورمیانه و سرزمین مقدس فلسطین کاشته شد و از همان ابتدا پیروان ادیان الهی را هدف آماج حملات خود قرار داد، خطر گسترش زیاده‌خواهی‌های نامشروع آن بر همگان و به ویژه مسلمانان روشن گردید و در طول تاریخ حیات خود بارها ثابت کرد که برای دست یافتن به اهداف نامعقول خود حاضر به زیر پا گذاشتن هرگونه اخلاق و انسانیت است. جنایاتی که از غصب زمین‌های فلسطینیانی آغاز شد که اعم از یهودی، مسیحی و مسلمان، قرن‌های پیاپی به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کردند و تا کشتار هائی چون صبرا و شتیلا، مسجد الخلیل، حمله به نوار غزه، محاصره آن و... ادامه یافت. رژیمی که دست به چنین جنایاتی می‌زند، علناً نژادپرستی خود را مبنی بر برتری نژاد یهود بر دیگر اقوام و گروه‌ها بارها اعلام کرده و با همین منطق دست به کشتار و آوارگی هزاران زن و کودک بی‌گناه زده است، منطقی که شریعت موسی(ع) و هیچ یک از پیامبران بنی اسرائیل آن را نمی‌پذیرد.
 خطر جدی این رژیم اشغالگر از مرزهای فلسطینی و عربی و از تعصبات مسیحیان و مسلمانان فراتر رفته و امروز به عنوان تهدیدی جدّی برای امنیّت و آرامش کل منطقه بدل شده است و همه وقایع منطقه را تحت‌الشّعاع خود قرار می‌دهد. متأسّفانه اعراب و مسلمانان هیچ‌گاه، آن گونه که باید، موضعی قطعی نگرفته و حتّی در مواردی به جای اتّحاد و انسجام در مقابل دشمن مشترک، به اختلاف و نفاق پرداخته، سبب ریخته شدن خون بسیاری از یکدیگر به دست خود شده‌اند. از طرفی برخی قدرتمندان جهانی نیز به جای تمکین از مصوّبات نهادهای بین‌المللی و صلح طلب، تا حد زیادی به حمایت از صهیونیسم پرداخته و حقوق مردم منطقه را نادیده گرفته‌اند. آخرین اقدام ظالمانه این قبیل قدرتمندان، به رسمیت شناختن "قدس شریف" به عنوان پایتخت دولت اسرائیل از سوی رئیس جمهور ایالات متحده و دستور وی مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدّس است. حرکتی که همانند برخی اقدامات پیشین بدون توجه به توصیه‌های دیگر کشورها و نهادهای بین‌المللی، زمینه بروز ناآرامی‌ها و خطرات جدیدی را در منطقه و جهان دامن می‌زند.
اکنون که در ایام ولادت پیامبر بزرگوار اسلام(ص) (هفته وحدت مسلمانان) و مقارن با روز دانشجو، روز فریاد آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی دانشجویان این کشور بر سر همه قدرتمندان، قرار گرفته ایم؛ ما دانشجویان دغدغه‌مند ایران این حرکت دولت امریکا را محکوم نموده و از مسئولین جمهوری اسلامی ایران خواستاریم که با درایت لازم، از قدس شریف به عنوان یک خط قرمز حمایت‌های لازم را به جا آورند. باشد که روزی شاهد آزادی مسجدالأقصی برای همه پیروان ادیان و شهروندان سرزمین فلسطین باشیم.
 فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغالِبُونَ.